Tesla 4274A "Olympia"

Rok výroby/ Production: 1977/79 (Tesla Orava, n.p.)

Popis: Plně polovodičový pětipásmový televizní přijímač - superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT (6,5 MHz) i CCIR (5,5 MHz). Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, 8 senzorových předvoleb, ovládání hlasitosti, tónové clony, jasu a kontrastu tahovými potenciometry. Obrazovka o úhlopříčce 61 cm. Výstup pro nahrávání zvuku na magnetofon a sluchátka, vypínač reproduktoru.

Přijímač je nosným typem nové řady televizních přijímačů s polouniverzálním napájením, kdy řádkový rozklad s tranzistorem SU160 je napájen přes tyristorový regulátor přímo ze síťového napětí 220V a ostatní obvody přes síťový nízkonapěťový transformátor. V průběhu výroby těchto modelů byl řídicí obvod napájecího tyristoru s diakem nahrazen integrovaným obvodem MAA436. Jednotlivé modely se od sebe liší hlavně kanálovými voliči a předvolbami. Náběhová série byla osazena obrazovkami A61-520W s rychlým startem do 3 vteřin.

Dřevěná skříň a plastová maska povrchově upravené potiskem v různých barvách.


Description: All transistor/IC VHF/UHF TV receiver powered from AC net 220V/50Hz. Antiimplosive 61 cm picture tube, 8 sensor program tune presets , tape recorder and headphones output, printed circuit boards, module construction. Wooden cabinet in various colors, plastic mask and back cover