Tesla 4278A "Saturn"


Rok výroby/ Production: 1983/84 (Tesla Orava, n.p.)

Cena/ Price: 4600,- Kčs


Popis: Plně polovodičový pětipásmový televizní přijímač - superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT (6,5 MHz) i CCIR (5,5 MHz). Plynulé ladění v rozsahu všech televizních pásem, tlačítková předvolba pro 8 kanálů se zobrazením čísla předvolby na obrazovce, ovládání hlasitosti, basů, výšek, jasu, kontrastu a AVC otočnými potenciometry. Obrazovka o úhlopříčce 61 cm, dřevěná skříň, plastová maska. Výstup pro nahrávání zvuku na magnetofon a reproduktor.

Konstrukce přijímače je stejná pro televizory Neptun a Urán, má shodné moduly s přenosnými televizory řady Satelit a využívá spínaný zdroj, což umožnilo snížit spotřebu na pouhých 56W. Veškeré moduly jsou zasunuty do jediné společné základní desky, nesoucí i jednotku tuneru a na boku výklopnou jednotku spínaného zdroje. Jeden z posledních stolních čb televizorů čs. výroby, po ukončení výroby byly černobílé přístroje dováženy z Rumunska (Safír, Diamant)

Dřevěná skříň, plastová maska.


Description: All transistor/IC VHF/UHF TV receiver powered from AC net 220V/50Hz. Antiimplosive 61 cm picture tube, 8 preset tune buttons, tape recorder sound and speaker output, printed circuit boards, switching power supply. Wooden cabinet, plastic mask. Last B/W table TV, produced in Czechoslovakia.