Úvodní stránka
Main page
Rádia do roku 1948
Radios until 1948
Rádia Tesla n.p.
Tesla radios
Televizory
TV receivers
Gramofony
Gramoplayers
Magnetofony
Tape recorders
Gramorádia
Radiograms
Přenosná rádia
Portable receivers
Měřicí přístroje
Measure instruments

Temp 6 (SSSR)


Rok výroby/ Production: 1960

Popis: Sovětský elektronkový dvanáctikanálový televizní přijímač - superhet s mezinosným zpracováním zvuku dle normy OIRT (6,5 MHz) a napájením ze střídavé sítě 110, 127, 220 a 237V/50Hz. Obdélníková obrazovka s úhlopříčkou 43 cm, vychylovacím úhlem 110 stupňů a ochranným vypouklým sklem. Tlačítkové ovládání zapínaní TV nebo zesilovače, 3 tlačítka jako tónový rejstřík (není-li žádné z nich stlačeno, odpojí se reproduktory a připojí výstup na sluchátka.) Pod odklopným víčkem ovládání jasu, kontrastu, hlasitosti a dalších funkcí. Přípojka na kabelové dálkové ovládání, reproduktor, sluchátka a gramofon.

Otočné šasi s plošnými spoji, dřevěná skříň, plastová maska, plechová zadní stěna, 2 oválné reproduktory. Konstrukce využívá tzv. zalisovaných bloků, kombinací odporů a kondenzátorů v plastových kostkách s vývody na jedné straně do plošných spojů.

Description: All tube TV receiver (made in USSR) with 12 channel carousel program switch. Sound system 6,5 MHz (OIRT). Square picture screen with 43 cm diameter (110 degrees system), protective glass. Controls under plastic cover, wooden cabinet, plastic mask, metallic back cover. Printed circuits boards, 2 oval speakers, available connections for external speaker, headphones, wire remote control, gramoplayer.